30-60 cm

70 Kč vč. DPH

80-100 cm

150 Kč vč. DPH

120-140 cm

290 Kč vč. DPH

160-180 cm

550 Kč vč. DPH

Chcete mít ten nejkrásnější živý plot ?

Objednat Thuja Smaragd

Objednejte si svou thůji online nebo nás kontaktujte telefonicky
nebo e-mailem, rádi vám s výběrem poradíme. 

Tel.: 739 758 780
Email: objednavky@greenboss.cz

  • Vyberte
  • 30-60 cm
  • 80-100 cm
  • 120-140 cm
  • 160-180 cm

Po odeslání formuláře Vás budeme kontaktovat

„Dobré ploty dělají dobré sousedy.“  

 Robert Lee Frost

Thuje Smaragd 

je mezi tújemi velkým favoritem ještě dnes, po mnoha desetiletích uvedení na trh. Mezi její přednosti patří tvar, barva a zdraví. Roste pomaleji až středně rychle do hustého, sloupovitého keře dokonalé zaplněného větvičkami se šupinatými jehlicemi smaragdově zelené barvy. Tato barva na zimu pouze lehce bledne, pokud je vystavena plnému slunci, ale není hnědá až zrzavá jako u ostatních odrůd. Většinou zůstává pěkně zelená.

Smaragd je jeden z nejoblíbenějších jehličnanů pro živé ploty, neboť díky svému subtilnímu růstu se stříhá pouze seshora a to až za mnoho let, pokud přeroste vámi zvolenou výšku. Boky jsou velmi kompaktní, takže řez nevyžadují, pokud nechcete mít přesně střiženou stěnu. Řez je možný kdykoli od jara do konce léta. Roční přírůstky po zakořenění jsou až 20 cm.

Tújím nejlépe vyhovují spíše slunná nebo aslespoň polostinná místa.

Pro výsadbu do živého plotu vykopeme rýhu přibližně na 1,5 šířku balu rostlin, které budeme sázet. Hloubku vytvoříme o něco větší než je hloubka balu, protože je dobré před umístěním tůje půdu pod ní prokypřit a nejlépe i promíchat se substrátem určeným k okrasným dřevinám. Poté již můžeme tůji do takto vykopané díry (rýhy) umístit, tak aby byl bal celý pod zemí.

Pokud sázíme živý plot můžeme Smaragd vysadit ve vzdálenosti 50cm od sebe. Optimální rozestup by měl být v rozmezí 50 až 70 cm. Pokud je požadováno rychlejší překryv, lze tůje vysadit i o něco blíže (40cm). Thuja occidentalis Smaragd vyžaduje mírně kyselou, raději vzdušnější, na živiny bohatší půdu a dostatek vláhy.

Thuje Smaragd nesnese vlhkostní extrémy. Zem nesmí být ani podmáčená a ani vysušená (zejména v létě), měla by tendenci prosychat. Pro dosažení krásné rostliny ji doporučujeme pěstovat neustále zamulčovanou.